Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chirurgům na sále pomohly mobily, posvítily jim na operovaného

30. 7. 2007

ObrazekBuenos Aires 29. července (ČTK) - Mobilní telefony mají nejrůznější funkce - slouží ke komunikaci, hrám, lze díky nim sledovat kriminální živly...a také zachránit život. Své by o tom mohli říct argentinští chirurgové, kterým během operace slepého střeva zhasla v sále světla kvůli výpadku proudu a generátoru. Lékaři a jejich tým však zachovali chladnou hlavu, kdosi sesbíral mobily a oni pak operaci dokončili za světla, které vydávají jejich displeje, píše agentura Reuters.

Operace za nezvyklých okolností se před několika dny uskutečnila ve městě Villa Mercedes v centrální části Argentiny a na operačním stole ležel devětadvacetiletý Leonardo Molina.

Mluvčí nemocnice situaci podle agentury Reuters popsal následovně: "Generátor, který měl fungovat bez potíží, nefungoval. Chirurgové a anesteziologové byli ve tmě...Někdo z rodiny (operovaného) sesbíral telefony od lidí na chodbě."

Podle bratra operovaného Ricarda Moliny (39) světla nefungovala asi hodinu a bratrova narkóza by vyprchávala. Představitelé nemocnice nicméně tvrdí, že výpadek trval jen asi 20 minut. Přes tyto drobné rozpory ale hlavní věcí nejspíš je, že se nikomu nic nestalo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář